Dzielimy się akademicką wiedzą

W obrębie naszych działań popularyzacyjnych dbamy o zapewnienie jak najszerszego dostępu do nauki dla każdego mieszkańca, studenta lub po prostu - użytkownika sieci. Wierzymy w to, że każdy może poszerzać swoją wiedzę i korzystać z akademickich spotkań, wykładów czy kursów, nawet bez kierunkowego przygotowania. Wystarczy zadbać o wygodny i bezpłatny dostęp do materiałów z różnych dziedzin nauki. To właśnie dlatego realizujemy misję otwartej akademii, nagrywamy i udostępniamy nasze projekty, w tym rozwijamy pierwszy w Polsce e-Uniwersytet, gdzie można znaleźć bezpłatne kursy z wielu dziedzin nauki.

Dostarczamy jakościowych treści mediom

W epoce fake newsów pragniemy dostarczać jakościowych, opartych na badaniach treści – również poprzez środki masowego przekazu. Rozwijamy ponadsektorową współpracę między naukowcami a mediami, w których rzetelne i sprawdzone informacje nabierają ogólnopolskiego zasięgu. Pragniemy także edukować naukowców w zakresie popularyzowania wiedzy i przedstawiania nauki w jak najprzystępniejszej formie. Chcemy, aby łatwiejsze i szersze przedstawienie nauki wpłynęło korzystnie na poziom wiedzy przedstawicieli wszystkich grup społecznych.