kwiecień 2021

Miejsce: MS Teams
Organizator: POB Heritage
Spotkanie informacyjne POB Heritage

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, na którym zostaną omówione kwestie zbliżających się konkursów na PLATFORMY i GRUPY BADAWCZE.

Spotkanie odbędzie się we piątek, 9 kwietnia o godzinie 15:00 na platformie TEAMS.

Do wydarzenia można dołączyć:

• poprzez link do spotkania
  • poprzez dołączenie do zespołu MS Teams za pomocą kodu: bklbmlt (w aplikacji: Zespoły > Dołącz do zespołu lub utwórz nowy > Dołącz do zespołu, wpisując kod)

Celem platformy badawczej jest stworzenie zespołu naukowego prowadzącego interdyscyplinarne, innowacyjne badania o znaczeniu międzynarodowym. Platforma badawcza przygotowuje projekty badawcze, publikacje i projekty działań w otoczeniu społecznym lub gospodarczym.

Do zadań platformy badawczej należy w szczególności organizacja:

• seminarium badawczego – tzn. spotkania seminaryjnego z ekspertami_ami, w tym z ekspertami_kami afiliowanymi w zagranicznych ośrodkach badawczych, tematycznie związanego z problematyką badawczą platformy badawczej, odbywającego się w sposób regularny. Seminaria badawcze mogą być włączane do modułu zajęć w szkole doktorskiej.
  • konferencji naukowych lub warsztatów. Platforma badawcza powinna zorganizować konferencję naukową lub warsztaty;
  • wykładów otwartych. Platforma badawcza powinna zorganizować co najmniej jeden wykład tego typu, upowszechniający wyniki prowadzonych badań.

Celem grup badawczych jest podjęcie międzynarodowej współpracy badawczej, której zakładanym efektem będzie jeden z rezultatów:

• publikacja monografii zbiorowej w wydawnictwie międzynarodowym II poziomu wykazu ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki lub innym wydawnictwie uznanym przez Komisję za istotne dla rozwoju danej dyscypliny naukowej lub special issue w międzynarodowym czasopiśmie naukowym;
  • złożenie wniosku o międzynarodowy grant badawczy.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół POB Heritage