więcej o Weterynaryjny analizator biochemiczny wspiera pracę Katedry i Zakładu Toksykologii - POB qLIFE

POB qLIFE - Podsumowanie roku 2021

Sprawozdanie z realizacji Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim (ID.UJ) w roku 2021 - POB qLIFE.
więcej o POB qLIFE - Podsumowanie roku 2021

Dwuwiązkowy spektrofotometr Genesys 180 na Wydziale Farmaceutycznym

Dwuwiązkowy spektrofotometr Genesys 180 (Thermo Scientific), którego zakup został sfinansowany ze środków Priorytetowego Obszaru Badawczego qLIFE w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” w Uniwersytecie Jagiellońskim umożliwia pomiary w zakresie długości fali 190 – 1100 nm.
więcej o Dwuwiązkowy spektrofotometr Genesys 180 na Wydziale Farmaceutycznym

Zakup elektroforetycznego systemu selekcji fragmentów DNA dla OMICRON

Ośrodek Genomiki Medycznej – OMICRON dzięki funduszom z Priorytetowego Obszaru Badawczego qLIFE w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” w Uniwersytecie Jagiellońskim zakupił zautomatyzowany system elektroforetyczny do selekcji fragmentów DNA, PippinHT (Sage Science).
więcej o Zakup elektroforetycznego systemu selekcji fragmentów DNA dla OMICRON

Czy test antygenowy jest skuteczny w wykrywaniu SARS-CoV-2?

Jedną z najistotniejszych metod walki z pandemią jest testowanie społeczeństwa na obecność koronawirusa. W tym celu wykorzystywane są różne metody: testy molekularne, antygenowe i immunologiczne. Która z tych metod jest skuteczna? Na to pytanie odpowiada artykuł grupy krakowskich badaczy opublikowany na łamach Viruses (w czasopiśmie naukowym o otwartym dostępie wydawanym przez Multidisciplinary Digital Publishing Institute ).
więcej o Czy test antygenowy jest skuteczny w wykrywaniu SARS-CoV-2?