Komora do czystej pracy z próbkami DNA - POB qLIFE

W katedrze Fizjologii UJ CM działa już nowa komora czystej pracy z próbkami DNA.

Urządzenie ma zastosowanie w pracach z zakresu biologii molekularnej i umożliwia zminimalizowanie ryzyka zanieczyszczenia materiału genetycznego czynnikami zewnętrznymi. Komora wyposażona jest w otwartą lampę antybakteryjną UV, która zapewnia dekontaminację wnętrza komory oraz w lampę światła białego, zapewniającą właściwe oświetlenie powierzchni roboczej.

Komora będzie wykorzystywana do wszystkich czynności związanych z reakcją łańcuchowej polimerazy – PCR (metoda służąca do powielania interesujących nas fragmentów DNA) i izolacją DNA/RNA oraz edytowaniem DNA, które prowadzone są w ramach realizowanych przez grupę badawczą  GaMEG Lab projektów w Pracowni Inżynierii Komórkowej i Diagnostyki Izotopowej.

Zakup aparatury dokonany ze środków finansowych Priorytetowego Obszaru Badawczego qLIFE w ramach programu strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Link do artykułu na stronie POB qLIFE:

Copernicus Festival 2024: "Maszyna"

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim

Nabór wniosków w konkursach Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych

Konferencja Zespołów Wdrażających Program "Inicjatywa Doskonałości-Uczelnia Badawcza"