Czy test antygenowy jest skuteczny w wykrywaniu SARS-CoV-2?

Jedną z najistotniejszych metod walki z pandemią jest testowanie społeczeństwa na obecność koronawirusa. W tym celu wykorzystywane są różne metody: testy molekularne, antygenowe i immunologiczne. Która z tych metod jest skuteczna? Na to pytanie odpowiada artykuł grupy krakowskich badaczy opublikowany na łamach Viruses (w czasopiśmie naukowym o otwartym dostępie wydawanym przez Multidisciplinary Digital Publishing Institute ).
więcej o Czy test antygenowy jest skuteczny w wykrywaniu SARS-CoV-2?

Podsumowanie działalności POB FutureSoc w 2021 r.

więcej o Podsumowanie działalności POB FutureSoc w 2021 r.
POB DigiWorld

W związku z planowaną od stycznia 2022 r. reorganizacją Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim oraz związanymi z nią zmianami budżetowymi w POB DigiWorld, Zespół Sterujący POB podjął decyzję o rozszerzeniu listy projektów finansowanych w konkursie na minigranty badawcze dla pracowników w DigiWorld 2021/1. Poniżej zamieszczamy uzupełnione statystyki konkursowe, pełną listę laureatów oraz przypominamy informacje dla laureatów.
więcej o Rozszerzenie listy laureatów konkursu na minigranty badawcze w POB DigiWorld UJ 2021/1

„Punkt Krytyczny” 15.12 - From Russia with love

Serdecznie zapraszamy na grudniowy odcinek cyklu popularyzującego naukę „Punkt Krytyczny”, realizowanego w ramach POB FutureSoc przy współpracy Wydziału Filozoficznego UJ oraz Instytutu Psychologii UJ.
więcej o „Punkt Krytyczny” 15.12 - From Russia with love

Szkolenie dotyczące metodologii scope i systematic review (17.12)

Social (r)Evolutions Lab - POB Future Soc zaprasza nauczycielki/li akademickich UJ na szkolenie dotyczące metodologii scope i systematic review. Odbędzie się ono 17 grudnia 2021 (piątek) w godz. 11.00-14.15. Szkolenie odbędzie się w formie online za pośrednictwem MS Teams.
więcej o Szkolenie dotyczące metodologii scope i systematic review (17.12)