Nowoczesny tandemowy spektometr mas - POB qLIFE

Na Wydziale Farmaceutycznym CM UJ działa już nowoczesny tandemowy spektrometr mas. Po kilku dniach szkoleń zespół Katedry Toksykologii Wydziału Farmaceutycznego rozpoczął pracę z nowym urządzeniem.
więcej o Nowoczesny tandemowy spektometr mas - POB qLIFE

Postęp w naukach medycznych oraz rozwój społeczny spowodowały znaczny wzrost średniej długości życia człowieka. Niestety wraz z tym obserwuje się znaczący wzrost zachorowalności na choroby neurodegeneracyjne. Spośród nich choroba Alzheimera, przewlekła, postępująca, zwyrodnieniowa choroba ośrodkowego układu nerwowego jest najczęstszą przyczyną otępienia, stanowiąc 50% przypadków demencji po 65 roku życia.
więcej o Nowe podejście do projektowania leków skutecznych w leczeniu choroby Alzheimera - POB qLIFE

Seminaria DigiWorld: prezentacje preLABów

We czwartek 18 III br. od godziny 14:00 przedstawimy kolejne preLABy działające w POB DigiWorld.
więcej o Seminaria DigiWorld: prezentacje preLABów

Stres oksydacyjny i wolne rodniki mają wpływ na płodność mężczyzn - POB qLIFE

Zespół badawczy pod kierownictwem dr hab. Wirginii Krzyściak przeprowadził badania polegające na identyfikacji biomarkerów wspomagających diagnostykę i monitorowanie potencjału reprodukcyjnego u mężczyzn.
więcej o Stres oksydacyjny i wolne rodniki mają wpływ na płodność mężczyzn - POB qLIFE

Konkursy na stanowiska w POB DigiWorld

POB DigiWorld informuje o ogłoszeniach konkursów na stanowiska adiunktów w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych na Wydziale Geografii i Geologii w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna w zakresie zaawansowanych metod obliczeniowych lub sztucznej inteligencji (AI) do analizy danych przestrzennych dotyczących sfery ekonomicznej, społecznej i kulturowej.
więcej o Konkursy na stanowiska w POB DigiWorld