Spotkanie z profesorem Janem Lucassenem

W piątek 19 kwietnia 2024 odbędzie się spotkanie z profesorem Janem Lucassenem. Jest uważany, wraz z Marcelem van der Lindenem, za twórcę globalnego podejścia do historii pracy. W 2021 roku opublikował monumentalną syntezę "Historia pracy. Nowe dzieje ludzkości" (Yale University Press). W roku 2023 w wydawnictwie "Znak" ukazało się jej polskie tłumaczenie.

• Wykład odbędzie się o godz. 18:00, piątek 19 kwietnia 2024
  • Do zobaczenia w sali 56 w Collegium Novum!
Dzieło Lucassena to według słów recenzentów "kulminacja dziesięcioleci badań naukowych, które zostały przekształcone w niezwykle wciągającą książkę, otwierającą [historię pracy] dla szerokiego grona czytelników". Autor cofa się o tysiące lat i zagląda w najróżniejsze zakątki świata: od Doliny Jordanu po Dolinę Krzemową. Obserwuje, jak praca umożliwiała postęp społeczeństw, a rozwijające się społeczności wymyślały innowacyjne zawody. Jego bohaterami są myśliwi, chłopi, kapłanki, niewolnicy, fabrykanci, szwaczki, kupcy, związkowcy i przedsiębiorcy.

Organizatorem wydarzenia jest Grupa badawcza Homo [Lab]orans, powstała dzięki środkom ID UJ POB Heritage na Wydziale Historycznym UJ.
Nabór wniosków w konkursach Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych

Konferencja Zespołów Wdrażających Program "Inicjatywa Doskonałości-Uczelnia Badawcza"

[Konkurs #18] „Wsparcie rozwoju kompetencji twardych – staże zagraniczne” – NABÓR OTWARTY

Webinarium on line Writefull for Institutions