Trwają zapisy na Semestraton #SDG 2024 Challenge!

Przestrzenie Kreatywnej Współpracy zapraszają do udziału w drugiej edycji ogólnouniwersyteckiego semestratonu SDG 2024 Challenge

Kto może wziąć udział?

Do udziału w #SDG 2024 Challenge zapraszamy studentki i studentów, doktorantki i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego, niezależnie od poziomu i kierunku studiów. Wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane.

Jak i do kiedy się zgłosić?

Zgłoszenie udziału w #SDG2024 Challenge można dokonać online w dniach 26 lutego 7 marca 2024 r.

Link do formularza rejestracyjnego https://forms.office.com/e/ahYEfrtMSb kliknięcie spowoduje otwarcie linku w nowej karcie

W razie pytań prosimy o maila na adres pkw@uj.edu.pl

Informację o zakwalifikowaniu do SDG i utworzeniu zespołu prześlemy 10 marca 2024 r. na adres e-mail podany w formularzu rejestracyjnym.

Na czym polega udział?

Uczestnicy i uczestniczki zostaną połączeni w interdyscyplinarne kilkuosobowe zespoły. Zespoły będą spotykał się w terminach przypisanych do moderatora/moderatorki, częściowo stacjonarnie a częściowo online, w zależności od wspólnych ustaleń. Moderator/moderatorka poprowadzi pracę zespołu, opierając się na wybranej metodzie, wyjaśniając wykorzystywane narzędzia i zadania do wykonania. Każdy z zespołów powinien osiągnąć kamienie milowe wskazane w harmonogramie poniżej.

Korzyści z uczestnictwa:

• Możliwość realnego działania, aby zmienić świat na lepsze.

• Opracowanie koncepcji innowacji, która może być szansą na własny biznes lub inicjatywę społeczną.

• Rozwój kompetencji w zakresie współdziałania w interdyscyplinarnych zespołach projektujących innowacje.

• Praca w dobrej, koleżeńskiej atmosferze.

• Dyplom potwierdzający udział w wydarzeniu.

Przewidywane obciążenie czasowe uczestników:

Każdy z uczestników będzie pracował w terminach zadeklarowanych podczas zgłoszenia. Przewidujemy, że całkowity czas udziału w warsztatach pod opieką moderatora wynosi 24 godziny dydaktyczne. Szacunkowe średnie obciążenie w ciągu tygodnia to ok. 4 godzin dydaktycznych, czyli 3 godz. zegarowe (1 spotkanie warsztatowe).

Do tego należy doliczyć potencjalnie pracę indywidualną lub grupową w innych terminach, adekwatnie do posiadanych możliwości czasowych i chęci zaangażowania, w zakresie i trybie uzgodnionym wspólnie z moderatorem/moderatorką oraz innymi uczestniczkami i uczestnikami zespołu.

Ponadto należy zarezerwować 6 godzin na dodatkowe aktywności: obecność w dniu otwarcia 15 marca (stacjonarnie), odsłuchanie materiału szkoleniowego z tworzenia prezentacji typu pitch, prezentację pierwszej koncepcji innowacji w dniu 19 kwietnia (online) oraz prezentację udoskonalonej koncepcji innowacji w dniu 15 maja (stacjonarnie).

Więcej informacji pod linkiem https://pkw.uj.edu.pl/aktualnosc/712-semestraton-sdg-2024-challenge