czerwiec 2021

Warsztaty: Publishing in Academic Journals in International Relations

Data: 04.06.2021 - 25.06.2021
Kontakt: rafal.rzepecki@uj.edu.pl

Global Trends Lab zaprasza na dwudniowe warsztaty dokształcające w zakresie publikowania artykułów naukowych w międzynarodowych czasopismach wysokopunktowanych. Warsztaty odbędą w dwóch częściach: 4 czerwca (piątek) oraz 25 czerwca (piątek) i poprowadzi je prof. Stefano Guzzini z Uniwersytetu w Uppsali.

Dzień pierwszy: wykład pt. „Publishing in Academic Journals in International Relations”

Dzień drugi: Grupa uczestników i uczestniczek, z pomocą prof. Guzziniego, przeprowadzi ożywioną dyskusję na temat artykułów naukowych, które każda z osób zamierza złożyć w wysokopunktowanych czasopismach. Celem spotkania nie jest prezentacja swoich prac, każdy uczestnik i uczestniczka zobowiązany będzie do zapoznania się pracami pozostałych autorów i autorek przed rozpoczęciem warsztatów. Założeniem prowadzącego jest przeprowadzenie ożywionej dyskusji w kameralnym gronie, wyrażenie opinii, udzielenie wsparcia i wskazówek wszystkim osobom na końcowym etapie pisania artykułu naukowego. Aby zapewnić bezpieczną przestrzeń do dyskusji, warsztaty mają charakter zamknięty.

TEMAT:

Publishing in Academic Journals in International Relations

PROWADZĄCY:

Prof. Stefano Guzzini, pracownik Uniwersytetu w Uppsali oraz PUC w Rio de Janeiro. Pracuje również jako Senior Researcher w Danish Institute for International Studies. Jego zainteresowania badawcze obejmują teorię stosunków międzynarodowych, analizę polityki zagranicznej, specjalizuje się w metodach interpretacyjnych w stosunkach międzynarodowych. Jest autorem dziewięciu książek, m.in. „The Return of Geopolitics in Europe? Social Mechanisms and Foreign Policy Identity Crises” oraz „Power, Realism and Constructivism”.

DATA I MIEJSCE:

• 4 czerwca (piątek) w godzinach 16:30 – 18:00 (wykład),
  • 25 czerwca (piątek) w godzinach 09:00 – 16:00 (sześciogodzinne warsztaty 09:00-12:00 i 13:00 –16:00 oraz godzinna przerwa 12:00-13:00)

Platforma MsTeams

WARUNKI ZGŁOSZENIA:

Prosimy o przesłanie następujących informacji do 21 maja 2021 roku na adres rafal.rzepecki@uj.edu.pl:

1. Rozszerzone streszczenia planowanego artykułu (extended abstract) lub wersji roboczej artykułu. Rozszerzone streszczenie powinno mieć ok. 5 stron i zawierać wprowadzenie, opis badanego problemu, podejścia teoretyczne i zastosowane metody, a także streszczenie wyników.
  2. Nazwa wysokopunktowanego czasopisma międzynarodowego, w którym zamierzają Państwo opublikować swoją pracę
  3. CV wraz z publikacjami.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. Wysłanie do prowadzącego pliku z artykułem naukowym (najpóźniej tydzień przed drugą częścią warsztatów, czyli do 18 czerwca)
  2. Przeczytanie artykułów naukowych pozostałych uczestników i uczestniczek (w szkoleniu weźmie udział sześć osób)
  3. Warsztaty skierowane są przede wszystkim do osób, które są na ukończeniu pisania swojego artykułu naukowego a ich zainteresowania badawcze związane są ze stosunkami międzynarodowymi.

Liczba miejsc ograniczona. Osoby przyjęte na szkolenie otrzymają informację od organizatorów 25 maja 2021 roku.

JĘZYK:

warsztaty odbędą się w języku angielskim, bez tłumacza (biorąc pod uwagę, że warsztaty mają charakter interaktywny i wymagają czynnego udziału uczestniczek i uczestników, niezbędna jest znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną rozmowę).

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące warsztatów, serdecznie zapraszamy do kontaktu: rafal.rzepecki@uj.edu.pl