Diagnozujemy problemy i proponujemy rozwiązania

Badania prowadzone na Uniwersytecie Jagiellońskim, odkrycia, wynalazki i nowatorskie rozwiązania bywają postrzegane jako zamknięta strefa nauki, z której rezultatów nie zawsze korzysta społeczeństwo. Chcemy zmienić tę optykę i wskazać obszary wspólnego działania Uniwersytetu, partnerów społecznych, instytucji, organizacji, a także miasta i regionu, które mogą stanowić pole do innowacji, ulepszeń i rozwoju. Czy będą to propozycje ulepszenia komunikacji pieszych, nowoczesne sposoby na walkę z zanieczyszczeniami powietrza, czy też usprawnienia w procesie komunikacji między urzędami a mieszkańcami - pragniemy pokazać, jak ważna oraz korzystna jest współpraca między Uniwersytetem i jego otoczeniem.

Odpowiadamy na potrzeby mieszkańców

Uniwersytet Jagielloński od lat prowadzi działania wspierające studentów. W ramach naszych inicjatyw chcemy pójść o krok dalej i wesprzeć naszą wiedzą i doświadczeniem także absolwentów UJ, jak i mieszkańców Krakowa. W ramach naszych inicjatyw chcemy stworzyć serię e-podręczników, webinarów lub warsztatów, które pomogą w edukacji i nabywaniu nowych kompetencji.

Nawiązujemy strategiczne współprace

Jednym z kluczowych aspektów naszego działania jest współpraca z partnerami społecznymi i ekspertami, szczególnie w zakresie inicjatyw na rzecz Krakowa i jego mieszkańców. Wierzymy, że wspólne działania nie tylko ułatwiają realizację ważnych projektów, ale także pozwalają zestawić różne perspektywy i punkty widzenia, potęgujące innowacyjność rozwiązań. Mamy pewność, że stała wymiana doświadczeń pozwoli nam stworzyć nową jakość w pracy na rzecz otoczenia Uniwersytetu.