Kraków Workshop on Robotics

12 i 13 października 2022 r. odbył się Kraków Workshop on Robotics. Wydarzenie realizowane w ramach POB Digiworld UJ organizowane jest zarówno online jak i stacjonarnie. O tym w jaki sposób sztuczna inteligencja na dobre rozgości się w życiu społecznym, rozmawiać będą specjaliści z Uniwersytetu Technicznego w Wiedniu, Politechniki Czeskiej w Pradze, Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Osnabrück, Uniwersytetu w Surrey oraz nasi naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Już w niedługim czasie roboty społeczne na dobre zagoszczą w naszym życiu. Roboty nie tylko będą wykonywały swoją ciężką pracę w fabrykach, czy w niebezpiecznych i niedostępnych miejscach, ale spotkamy je w sklepach, szkołach, szpitalach, muzeach, a być może i w naszych domach.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się w jaki sposób zaprogramować zachowania robotycznych asystentów, jakie metody sztucznej inteligencji są wykorzystywane w robotyce społecznej, a także jakie są szanse i zagrożenia związku z robotami społecznymi, to chcielibyśmy Cię zaprosić 12 i 13 października 2022r. na Kraków Workshop on Robotics. Nasi goście z Uniwersytetu Technicznego w Wiedniu, Politechniki Czeskiej w Pradze, Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Osnabrück, Uniwersytetu w Surrey oraz nasi naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiedzą o wyzwaniach w Social Robotics.

Wydarzenie jest organizowane w ramach dwóch minigrantów realizowanych w POB DigiWorld:

1. A study on the impact of social robots on children’s social relationships (kierownik projektu: prof. B. Indurkhya) oraz

2. A study on the role of scene explanations in creating trust in Human-Robot Interaction. (kierownik projektu: dr A. Gunia).

Linki do wydarzenia online na platformie Teams.
Link do prezentacji na portalu YouTube.

Wydarzenie stacjonarne odbędzie się w Instytucie Filozofii UJ, ul. Grodzka 52, sala 25

Start 12 października o godzinie 14.00!

Zobacz video galerię

Kraków Workshop on Robotics

Nowy grant OPUS w Projekcie Flagowym <i>Artificial Intelligence Computing Core Facility</i>

Nowy grant OPUS w Projekcie Flagowym Artificial Intelligence Computing Core Facility