Podsumowanie Minigrantów w POB Digiworld

W najbliższym czasie odbędą się spotkania online z przedstawicielami zespołów badawczych, które zakończyły już prace w ramach przyznanych minigrantów. Będzie to okazja do podsumowań, pytań i wniosków. Szczegóły w artykule. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Wraz z zakończeniem realizacji pierwszej tury mini grantów, uprzejmie proponujemy spotkania z przedstawicielami zespołów, które zakończyły już swoje projekty. Przyjęta przez nas formuła Digi-Shortów zakłada, krótkie rozmowy, w których poruszone będą zagadnienia, związane z osiągniętymi rezultatami, ale także dalszymi planami związanymi z kontynuacją badań.

W trakcie spotkania będzie możliwość zadawana pytań osobom prezentującym. Mamy nadzieję, że nowa formuła nie tylko przyczyni się do popularyzacji rezultatów działań POB DigiWorld, oraz dostarczy Badaczkom i Badaczom z naszej Alma Mater inspiracji, świeżego spojrzenia, ale i praktycznych uwag na tematy ze styku z ML/AI i innych dziedzin wiedzy.

Wydarzenia będą realizowane na platformie MS Teams. W kwietniu planowane są trzy spotkania z przedstawicielami poszczególnych zespołów grantowych:

dr Grzegorz Korcyl - 26.04.2022r. godz. 12:00

dr hab. Piotr Korcyl - 29.04.2022r. godz. 15:15

dr Marek Śmieja - 29.04. 2022r. godz. 13:30

Już w najbliższy wtorek przyjrzymy się podsumowaniu minigrantu:

Nowoczesne techniki programowania heterogenicznego na przykładzie wyznaczania śladów przelotu cząstek.

Kierownikiem projektu był dr Grzegorz Korcyl z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Ekspert w dziedzinie technologii Field Programmable Gate Arrays (FPGA) z wieloletnim doświadczeniem nabytym w trakcie pracy w międzynarodowych projektach badawczych. Tytuł doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka uzyskany za projekt oraz realizację systemu akwizycji danych z systemu detektorów eksperymentu fizycznego HADES, który również znalazł zastosowanie w kilkudziesięciu innych projektach badawczych. Koordynator prac w ramach kilku grup roboczych. Popularyzator technologii FPGA poprzez organizowanie konferencji oraz programu szkoleń w tej dziedzinie o zasięgu krajowym. Od 2018 roku zajmujący się również wykorzystaniem układów FPGA w zagadnieniach związanych ze Sztuczną Inteligencją oraz High Performance Computing.

Serdecznie zapraszamy,

dr Błażej Sajduk, koordynator Seminarium i Digi-Shorts w POB Digiworld

Zobacz video galerię

Nowoczesne techniki programowania heterogenicznego. Wyznaczanie śladów przelotu cząstek.

Nowy grant OPUS w Projekcie Flagowym <i>Artificial Intelligence Computing Core Facility</i>

Nowy grant OPUS w Projekcie Flagowym Artificial Intelligence Computing Core Facility

Nowy grant OPUS dla Centrum Badań Ilościowych nad Polityką

Konferencja ,,Budżety obywatelskie na horyzoncie''