Spotkanie online i wykład prof. Jana Zalasiewicza - 23 października 2020 r.

Po przerwie wakacyjnej POB Anthropocene serdecznie zaprasza osoby zainteresowane współpracą na kolejne spotkanie online.

Spotkanie odbędzie 23 października i będzie składać się z trzech części:

1. Wykład otwierający prof. Jana Zalasiewicza (University of Leicester), jednego z głównych propagatorów wprowadzenia antropocenu jako formalnej jednostki czasu geologicznego; autora m.in. The Anthropocene: From global change to planetary stewardship, oraz The new world of the Anthropocene oraz wspólnie z Markiem Williamsem The Goldilocks Planet: the Four Billion Year Story of Earth’s Climate;

2. Prezentacji badań tych z Państwa, którzy nie mieli okazji ich przedstawić w lipcu. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń prezentacji do 15 października br.;

3. Informacji na temat kolejnych działań, które będą prowadzone w ramach POB.

Zespół Wykonawczy POB Anthropocene przygotowuje się do ogłoszenia w najbliższym czasie trzech konkursów: Talent Management (TM), Young Labs (YL) oraz Open Access (OA).

TM skierowany jest do studentów oraz doktorantów, można w nim starać się o dofinansowanie indywidualnych lub zbiorowych projektów studenckich, stypendiów, badań prowadzonych w ramach prac dyplomowych oraz konferencji studenckich.

YL to konkurs dedykowany młodym badaczom do 7 lat po doktoracie, w którym można starać się o środki na prowadzenie własnych badań naukowych (także w stworzonym przez siebie zespole).

Konkurs OA to dofinansowanie publikacji, w tym monografii, w modelu Open Access, ale także tłumaczeń i prac redakcyjnych (proofreading).

Kolejne działania dotyczące wzmocnienia pozycji naukowej UJ poprzez nowe zatrudnienia oraz finansowanie np. przygotowań do złożenia międzynarodowych grantów czy rozpoczęcia przełomowych badań, w dużej mierze są uzależnione od Państwa aktywności i potrzeb.

Zachęcamy Państwa do podejmowania interdyscyplinarnej współpracy i prowadzenia badań dotyczących tematyki POB Anthropocene. Grupy tematyczne, w których się spotykamy, mają na celu umożliwienie Państwu zapoznania się z pokrewną tematyką oraz ułatwienie budowania wspólnych przedsięwzięć naukowych.

Inicjatywa tych spotkań w żaden sposób nie ogranicza Państwa w doborze współpracowników i budowaniu interdyscyplinarnych partnerstw naukowych. A jeśli uznają Państwo, że do wzmocnienia realizacji tych interdyscyplinarnych badań konieczne jest zatrudnienie nowego pracownika o określonej specjalizacji, zapraszamy do dyskusji o takich potrzebach. Konkursy na nowe stanowiska finansowane przez POB Anthropocene, a także na dofinansowanie kolejnych działań przewidziane są w przyszłym roku kalendarzowym.

Serdecznie zapraszamy!!
Koordynator oraz ZW POB Anthropocene