Kurs "Człowiek i społeczeństwo w obliczu nowych technologii"

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny kurs online pt. “Człowiek i społeczeństwo w obliczu nowych technologii”, dostępny na platformie Copernicus College.

Technologie i media, które często nazywamy „nowymi”, już od dawna wpływają na naszą codzienność. Z każdym rokiem pojawiają się nowe technologiczne możliwości i wyzwania. Jednak pytania o ich długofalowe konsekwencje stawiamy dopiero od niedawna.

Aby zrozumieć zmiany, szanse i zagrożenia jakie za sobą niosą, stworzyliśmy kurs, podczas którego omówimy takie tematy jak:

• Interakcje człowieka i nowych technologii (Agnieszka Całek)
  • SI z perspektywy etycznej i prawnej (Michał Araszkiewicz)
  • Ochrona prywatności w dobie nowych technologii (Agata Cebera, Jakub Firlus)
  • Cyberprzestępstwa, cyberwojna (Błażej Sajduk)
  • E-demokracja (Maksymilian Galon)
  • Social media (Aleksandra Powierska)
  • Smart city (Katarzyna Gorczyca)
  • Przemysł 4.0 (Krzysztof Gwosdz)

Kurs został zrealizowany przez Priorytetowy Obszar Badawczy FutureSoc w ramach programu Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Copernicus College to w pełni bezpłatna platforma typu MOOC (Massive Online Open Courses), na której znajdziecie kursy z zakresu m.in. fizyki, psychologii, prawa czy matematyki. Na kursy może się zapisać każdy - niezależnie od stopnia wykształcenia czy wieku. Wystarczy zarejestrować się za pomocą e-maila.

Więcej informacji:

Konferencja Zespołów Wdrażających Program "Inicjatywa Doskonałości-Uczelnia Badawcza"

[Konkurs #18] „Wsparcie rozwoju kompetencji twardych – staże zagraniczne” – NABÓR OTWARTY

Spotkanie z profesorem Janem Lucassenem

Webinarium on line Writefull for Institutions