Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Web Content Display Web Content Display

Logotyp Una Europa

Logotyp Uczelnia Badawcza Inicjatywa Doskonałości

 

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Seminarium POB Digiworld - o pamięci bez neuronów i o sztucznej inteligencji kontra Komisja Europejska

Seminarium POB Digiworld - o pamięci bez neuronów i o sztucznej inteligencji kontra Komisja Europejska

W nowym roku akademickim serdecznie zapraszamy na seminaria POB Digiworld w nowej formule. Gośćmi pierwszego spotkania 21 października o godz. 14.00 będą dr Bartosz Lisowski i dr Przemysław Pałka.

W roku akademickim 2021/2022 chcieliśmy zaproponować Państwu nową formułę Seminariów POB DigiWorld. Ich głównym celem będzie prezentacja wyników projektów realizowanych przez zespoły preLabów w ramach inicjatyw minigrantów dla pracowników. Seminaria będziemy również chcieli wykorzystać na prezentację badań naukowców, których pobyt jest współfinansowany przez POB DigiWorld.  

Inicjatywa ta nadal będzie organizowana przy współpracy Group of Machine Learning (GMUM) w jako comiesięczne spotkania w formule zdalnej.

Gośćmi pierwszego spotkania w nowym roku akademickim będą: 

Dr Bartosz Lisowski (Zakład Biofizyki Katedry Fizjologii Collegium Medicum UJ), który realizuje mini grant POB  „nie-neuronalne mechanizmy poznawcze i pamięć prostych eukariontów”. Zajmuje się zastosowaniami modelowania matematycznego w wirusologii i epidemiologii chorób zakaźnych. Jego zainteresowania badawcze obejmują także biologię systemów, szczególnie molekularne mechanizmy pamięci.
Tytuł wystąpienia: Pamięć bez neuronów - czy śluzówce śnią o elektrycznych owcach? 

Dr Przemysław Pałka (Wydział Prawa i Administracji, WPiA UJ), członek Future Law Lab, pierwszy beneficjent programu New Blood finansowanego przez POB DigiWOrld. 
Jest adiunktem na WPiA UJ, gdzie kieruje projektem „Prywatne Prawo Danych: Pojęcia, Praktyki, Zasady i Polityczność,” finansowanym przez Fundusze Norweskie. Przygodę z UJ zaczął w styczniu 2021, w ramach inicjatywy New Blood POB-u DigiWorld. W pracy naukowej skupia się na związkach prawa, nowoczesnych technologii, społeczeństwa i filozofii. Interesuje się szczególnie prawem prywatnym, konsumenckim, prawem danych, jak również prawnymi aspektami sztucznej inteligencji, interoperacyjności i przedmiotów wirtualnych. Wcześniej pracował jako Fellow in Private Law na Uniwersytecie Yale (2018-2020), doktorat obronił w 2017 r. w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. Więcej informacji na https://przemysLAW.technology 

Tytuł wystąpienia: Mroczne Widmo: Komisja Europejska i Sztuczna Inteligencja w Ujęciu Krytycznym

Najbliższe Seminarium odbędzie się 21 października 2021 roku, start o godzinie 14:00, za pośrednictwem platformy MS Teams na kanale Seminaria POB DigiWorld. Dołączyć można: 

  • poprzez dołączenie do zespołu MS Teams za pomocą kodu: tcmk6fo (w aplikacji: Zespoły > Dołącz do zespołu lub utwórz nowy > Dołącz do zespołu, wpisując kod).

Szczegółowy harmonogram spotkań będzie dostępny pod linkiem: digiworld.id.uj.edu.pl/semiariawyklady

Kłaniamy się, 

Zespół Wykonawczy 

Priorytetowego Obszaru Badawczego DigiWorld 

Recommended
Nowy grant OPUS w Projekcie Flagowym <i>Artificial Intelligence Computing Core Facility</i>

Nowy grant OPUS w Projekcie Flagowym Artificial Intelligence Computing Core Facility

Nowy grant OPUS dla Centrum Badań Ilościowych nad Polityką

Nowy grant OPUS dla Centrum Badań Ilościowych nad Polityką

Konferencja ,,Budżety obywatelskie na horyzoncie''

Konferencja ,,Budżety obywatelskie na horyzoncie''

Targi Humanistyki Cyfrowej 2024

Targi Humanistyki Cyfrowej 2024