Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Web Content Display Web Content Display

Logotyp Una Europa

Logotyp Uczelnia Badawcza Inicjatywa Doskonałości

 

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Projekt flagowy „Campus Living Lab. Useful Research HUB” oficjalnie wystartował

W dniu 28 marca 2023 r. na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ miało miejsce oficjalne rozpoczęcie działania projektu flagowego „Campus Living Lab. Useful Research HUB”. W spotkaniu inauguracyjnym udział wzięła społeczność Uniwersytetu, jak również przedstawiciele sektora publicznego, biznesu oraz NGOs.

Był to wyjątkowy kick-off projektu, bowiem składał się z części merytorycznej, w czasie której kierowniczka projektu dr hab. Beata Jałocha zaprezentowała cele i założenia CLL, następnie dziekan Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ dr  hab. Ewa Bogacz-Wojtanowska, prof. UJ opowiedziała uczestnikom wydarzenia o trzeciej misji uniwersytetu, tzw. misji społecznej, by kolejno panel ten podsumował swoim wystąpieniem dr hab. Krzysztof Gwosdz, prof. UJ, przedstawiając rozwój koncepcji living lab w Polsce. 

Niezwykle inspirująca była część praktyczna. Campus Design Sprint zakończył się wstępnym wygenerowaniem pomysłów dotyczących zmian w obszarze Kampusu UJ. Jego uczestnicy początkowo pracowali indywidualnie, by w kolejnym kroku przejść do wspólnych rozmów oraz wypełnić matrycę wow/now/how/pow. Zaangażowanie i kreatywność tworzących zespoły plasowały się na najwyższym poziomie. Moderatorami warsztatów byli: Łukasz Gacek, dr hab. Mateusz Lewandowski, dr Kamilla Noworól. Praca warsztatowa przebiegała w życzliwej atmosferze. 

W dalszej kolejności nastąpiła sesja przeglądu wypełnionych flipchartów i głosowanie nad pomysłami najbardziej WOW, które stanowiły niejako podsumowanie całego wydarzenia, a które potraktować należy za pierwszy wspólnie poczyniony krok w kierunku budowania kampusowego, żywego laboratorium!

 Kick-off projektu bez wątpienia uznać trzeba za bardzo udany!  

Photogallery