Podsumowanie Minigrantów w POB Digiworld. Część IV

30 maja odbędzie się kolejne spotkanie online na którym posłuchamy podsumowania wyników minigrantów, zrealizowanych dzięki POB Digiworld. Tym razem o swoich ukończonych projektach, opowiedzą: dr Przemysław Spurek oraz dr hab. Jakub Gizbert-Studnicki. Serdecznie zapraszamy.

Podsumowania wraz z możliwością zadawania pytań odbędą się o godz. 12.00 oraz o 12.30.

godz. 12.00

Tytuł minigrantu: Autouzupełnianie chmur punktów 3D wspomagane sztuczną inteligencją

Kierownik projektu: dr Przemysław Spurek

Przemysław Spurek received a master degree from mathematics at the Jagiellonian University, Krakow, Poland, in 2009. In 2014 he obtained his Ph.D. in computer science at the Jagiellonian University. Currently holds a assistant professor position at the Institute of Computer Science of the Jagiellonian University. His research is directed towards deep learning, especially generative models and representation learning. He was the co-author of a variable number of research papers published in significant journals and presented on the top ML conferences including NeurIPS, and ICML.

godz. 12.30

Tytuł minigrantu: Uczenie maszynowe w rozpoznawaniu faz kwantowej grawitacji

Kierownik projektu: dr hab. Jakub Gizbert-Studnicki

Jakub Gizbert-Studnicki uzyskał doktorat z fizyki w 2014 roku zaś stopień doktora habilitowanego w 2020 roku. Pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Fizyki Teoretycznej na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Zajmuje się tematyką kwantowania oddziaływania grawitacyjnego. Jego badania dotyczą głównie symulacji numerycznych opartych na tzw. metodach Monte Carlo. Jest autorem ponad 20 artykułów naukowych. Kierował grantami Preludium i Sonata.

Formuła:

Spotkania z przedstawicielami zespołów, które zakończyły już swoje projekty odbywają się w ramach przyjętej formuły: Digi-Shortów, która zakłada krótkie rozmowy związane z osiągniętymi rezultatami, ale także dalszymi planami związanymi z kontynuacją badań.

W trakcie spotkania będzie możliwość zadawania pytań osobom prezentującym. Mamy nadzieję, że nowa formuła nie tylko przyczyni się do popularyzacji rezultatów działań POB DigiWorld, oraz dostarczy Badaczkom i Badaczom z naszej Alma Mater inspiracji, świeżego spojrzenia, ale i praktycznych uwag na tematy ze styku z ML/AI i innych dziedzin wiedzy.

Wydarzenia będą realizowane na platformie MS Teams:

kod: tcmk6fo lub link: tinyurl.com/SeminariumDigiWorld

Zobacz video galerię

Autouzupełnianie chmur punktów 3D wspomagane sztuczną inteligencją

Nowy grant OPUS w Projekcie Flagowym <i>Artificial Intelligence Computing Core Facility</i>

Nowy grant OPUS w Projekcie Flagowym Artificial Intelligence Computing Core Facility

Nowy grant OPUS dla Centrum Badań Ilościowych nad Polityką

Konferencja ,,Budżety obywatelskie na horyzoncie''