Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Logotyp Una Europa

Logotyp Uczelnia Badawcza Inicjatywa Doskonałości

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20211203

Skuteczne popularyzowanie nauki - szkolenie (3.12)

Data: 03.12.2021
Czas rozpoczęcia: 9:00
Organizator: SocRev Lab

Social (r)Evolutions Lab UJ zaprasza nauczycielki i nauczycieli akademickich UJ na szkolenie dotyczące skutecznego popularyzowania nauki. Odbędzie się ono 3 grudnia 2021 (piątek) w godz. 9.00-16.00.

Planujemy spotkać się z Państwem stacjonarnie, jednak zastrzegamy sobie możliwość zmiany formy na online z uwagi na obecną sytuację sanitarno-epidemiologiczną (otrzymają Państwo maila na kilka dni przed wydarzeniem). 

W celu rejestracji na warsztaty prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.office.com/r/tiKVMtw4r3 

Liczba miejsc ograniczona! 

 

O wydarzeniu:

Czy stworzenie strony internetowej lub fanpejdża zespołu naukowego to już popularyzacja? Kiedy upowszechniać naukę, a kiedy popularyzować? Co na to grantodawcy? To zaledwie trzy pytania, na które będziemy mogli uzyskać odpowiedź podczas szkolenia, które specjalnie dla nas przygotowuje Natalia Osica, socjolożka, była rzeczniczka SWPS, założycielka pierwszej w Polsce agencji PR dla naukowców. Natalia przedstawi nam trendy, pokaże studia przypadku z obszaru nauk społecznych, nauczy, jak przygotować swój osobisty kokpit działań komunikacyjnych. 

O prowadzącej: 

Natalia Osica – socjolożka wyspecjalizowana w zakresie komunikacji społecznej, rozwiązywania konfliktów, mediacji i negocjacji (absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW). Od ponad dekady działa na rzecz transferu wiedzy ze świata akademickiego do otoczenia społeczno-gospodarczego oraz społecznej odpowiedzialności nauki. Przygodę z sektorem akademickim rozpoczęła jeszcze na studiach jako stażystka w Fundacji Rektorów Polskich. W latach 2009-2012 jako rzecznik prasowy i PR menadżer zbudowała Centrum Prasowe SWPS, za które dla tej uczelni zdobyła dwie nagrody – od branży public relations za najlepszy projekt z zakresu PR korporacyjnego (Złoty Spinacz) oraz od środowiska akademickiego za najlepszy projekt promujący naukę (nagroda Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”). W 2011 roku jako pierwszy rzecznik polskiej instytucji naukowej otrzymała tytuł Popularyzatora Nauki od redakcji Nauka w Polsce PAP. W latach 2012-2014 pełniła funkcję sekretarza, a potem prezes Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych "Naukowi.pl”. Jest jurorką w konkursie dla doktorantów Three Minutes Thesis organizowanym przez Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej. Prowadzi zajęcia dla studentów dziennikarstwa Uniwersytetu SWPS oraz doktorantów UW. W 2013 roku ukazała się bezpłatna książka, którą napisała wspólnie z Wiktorem Niedzickim pt. „Sztuka promocji nauki” (wyd. OPI-PIB). Natalia Osica jest fundatorką i założycielką Fundacji Science PRO oraz założycielką pro science (d. Science PR), pierwszej w Polsce firmy doradczej, która wspiera naukowców, instytuty naukowe i badawcze oraz uczelnie w budowaniu widoczności, wizerunku i relacji z otoczeniem.