wrzesień 2021

20210915

Konkurs na minigranty „Wyrównywanie szans badaczek i badaczy łączących pracę i opiekę rodzicielską w czasie pandemii Covid-19” w POB FutureSoc (ZESPOŁOWE)

Data: 15.09.2021 - 31.12.2021
Organizator: POB FutureSoc
Kontakt: katarzyna.krzeminska@student.uj.edu.pl

Spotkanie informacyjne: 16 września 2021, godz. 9:00, MS Teams, zespół Social (r)Evolutions Lab, kanał POB FutureSoc. Link: https://bit.ly/2Vn3ymF

POB Society of the Future organizuje konkurs na minigranty zespołowe „Wyrównywanie szans badaczek i badaczy łączących pracę i opiekę rodzicielską w czasie pandemii Covid19”, nazywane „zespołowymi minigrantami prorównościowymi”.

POB Society of the Future realizuje „Program motywacyjny” jako działanie nr 2 w ramach programu strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim (dalej: ID.UJ). Celem realizacji działania jest rozwój Obszaru poprzez utworzenie systemu minigrantów przyczyniających się przede wszystkim do skuteczności w publikacji wyników badań prowadzonych w tematyce POB FutureSoc w renomowanych czasopismach i wydawnictwach.

System minigrantów „Wyrównywanie szans badaczek i badaczy łączących pracę i opiekę rodzicielską w czasie pandemii Covid19” (dalej nazywany „zespołowymi minigrantami prorównościowymi”) ma przyczynić się do minimalizowania nierówności szans badawczych i publikacyjnych osób zatrudnionych na Uniwersytecie Jagiellońskim, a które w czasie epidemii Covid-19 łączą pracę naukową i dydaktyczną ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem lub dziećmi w wieku do 15 roku życia lub opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym do 24 roku życia i uczącym się. W perspektywie krótkoterminowej konkurs ma wyrównywać szanse w realizacji bieżących zadań i planów, w perspektywie długoterminowej ma przeciwdziałać negatywnym konsekwencjom w ocenie indywidualnej oraz ewaluacji dyscyplin i jednostek uczelni w ramach profilu tematycznego POB FutureSoc.

Jest to drugi konkurs, w którym osoby zatrudnione na Uniwersytecie Jagiellońskim mogą ubiegać się o dofinansowanie tego typu działań w sytuacji sprawowania opieki nad dziećmi. W odróżnieniu od nadal otwartego konkursu na dofinansowanie pracy nad publikacjami jednoautorskimi (link: https://bit.ly/grantyPRO), ten konkurs zaadresowany jest do osób, które przygotowują publikację współautorską.

Środki uzyskane w ramach minigrantu prorównościowego mają służyć delegowaniu prac, w których badacze i badaczki mogą być zastąpieni przez inne osoby, a co umożliwi im skoncentrowanie się na przygotowaniu publikacji naukowej w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy od daty złożenia wniosku.

Maksymalna wysokość finansowania projektu wynosi 10 000 zł. Łączna kwota środków przeznaczona na konkurs wynosi 150 000 zł.

Nabór wniosków w konkursie rozpoczyna się z dniem 15 września 2021 r. i będzie prowadzony w trybie ciągłym, do 31 grudnia 2021 lub do wyczerpania puli środków. Wnioski należy składać za pomocą elektronicznego formularza konkursowego dostępnego pod adresem https://strefaid.uj.edu.pl.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć́ w regulaminie konkursu oraz instrukcjach, zamieszczonych poniżej.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości odnośnie konkursu oraz formularza konkursowego, prosimy o kontakt mailowy z koordynatorką konkursu – Katarzyną Krzemińską: katarzyna.krzeminska@student.uj.edu.pl