wrzesień 2021

20210907

Konkurs na dofinansowanie zajęć dydaktycznych na programach obcojęzycznych w ramach POB Society of the Future

Data: 07.09.2021 - 31.10.2021
Organizator: POB FutureSoc
Kontakt: magdalena.kubal@uj.edu.pl
Witryna internetowa wydarzenia: https://tinyurl.com/svjt49ym

Ogłoszenie o naborze wniosków o dofinansowanie zajęć prowadzonych przez wykładowców zagranicznych (visiting professors) w konkursie na dofinansowanie zajęć dydaktycznych na programach obcojęzycznych w POB Society of the Future.

Terms and conditions in the English language are attached below.
Grafika informująca o konkursie na dofinansowanie zajęć dydaktycznych na programach obcojęzycznych w ramach POB Society of the Future

Konkurs wdraża działanie nr 11 „Edukacja dla przyszłości” w POB Society of the Future w ramach programu strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim. Celem działania jest rozwój programów obcojęzycznych, ich dalsza internacjonalizacja oraz zwiększenie rozpoznawalności na arenie międzynarodowej.

Przez złożeniem wniosku prosimy o zapoznanie się z zawartymi poniżej zasadami określającymi szczegółowe warunki otrzymania dofinansowania prowadzonych zajęć dydaktycznych, zasady naboru wniosków konkursowych, wymagane informacje, zasady i kryteria oceny wniosków oraz obowiązki laureatów konkursu, którzy otrzymują dofinansowanie.

Kierownicy kierunków obcojęzycznych mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów związanych z zaproszeniem wykładowców o uznanej rozpoznawalności i doświadczeniu międzynarodowym (wybitnych specjalistów) do prowadzenia przedmiotu w języku obcym w wysokości zgodnej z Zarządzeniem nr 2 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z 3 stycznia 2020 roku w sprawie zasad wynagradzania osób prowadzących zajęcia dydaktyczne na podstawie umów cywilnoprawnych w Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Uniwersytecie Jagiellońskim – Collegium Medicum, oraz polityką finansową UJ.

Dofinansowaniu podlega maksymalnie 200 h zajęć dydaktycznych danego kierunku obcojęzycznego w jednym naborze, objętych wnioskiem złożonym przez kierownika kierunku obcojęzycznego, z zastrzeżeniem, że w przypadku dostępnych środków wskazany limit może ulec zwiększeniu.

Przyjmowanie wniosków na zajęcia prowadzone w roku akademickim 2021/2022 odbywa się w dwóch następujących terminach (naborach):
- pierwszy nabór - od 7 do 15 września 2021 r. i obejmuje przedmioty w semestrze zimowym lub kursy całoroczone,
- drugi nabór - od 20 do 31 października 2021 r. i obejmuje przedmioty w semestrze letnim.

Kwota środków przewidywana na dofinansowanie zajęć dydaktycznych na kierunkach obcojęzycznych na rok akademicki 2021/2022 wynosi 750 000 złotych, z podziałem: 400 000 złotych na przedmioty w pierwszym semestrze i kursy całoroczne (pierwszy nabór) oraz 350 000 złotych na przedmioty w drugim semestrze (drugi nabór).

Wnioski o dofinansowanie składane są za pośrednictwem dedykowanej platformy w ramach licencji uczelnianej Office 365: https://tinyurl.com/svjt49ym

Serdecznie zachęcamy do składania wniosków w Konkursie.

W razie pytań dotyczących konkursu, prosimy o kontakt z dr Magdaleną Kubal-Czerwińską (magdalena.kubal@uj.edu.pl)

Zasady dofinansowania
Terms and conditions of the call