wrzesień 2021

Organizator: POB DigiWorld
Witryna internetowa wydarzenia: https://strefaid.uj.edu.pl
Konkurs Otwarta Nauka w DigiWorld - edycja II

POB DigiWorld ogłasza drugą edycję konkursu Otwarta Nauka na finansowanie kosztów korekty językowej, tłumaczenia artykułów i monografii naukowych na język obcy oraz publikacji artykułów i monografii związanych tematycznie z obszarem badawczym DigiWorld (patrz Opis obszaru i strategia POB) w trybie open-access w najbardziej prestiżowych czasopismach i wydawnictwach.

W szczególności liczymy na zgłoszenia publikacji naukowych o charakterze interdyscyplinarnym, publikacji zrealizowanych we współpracy międzynarodowej, jak również tych, których współautorami są studenci i doktoranci UJ.

Pula konkursu wynosi 100 000 zł. Każdy ze zgłoszonych wniosków ma szansę na finansowanie w kwocie maksymalnej do 15 000 zł. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą w trybie ciągłym od 10 września do 16 grudnia 2021 r. lub do wyczerpania środków.

Wnioski należy składać w systemie https://strefaid.uj.edu.pl poprzez wypełnienie i wysłanie elektronicznego formularza konkursu Otwarta Nauka. Wszelkie braki formalne należy uzupełnić w ciągu 5 dni roboczych od momentu otrzymania zwróconego wniosku. W przypadkach szczególnych zgłoszenie prosimy wysłać mejlowo na adres: digiworld@uj.edu.pl (temat „[Otwarta Nauka 2021] Wniosek”; zgłoszenie powinno zawierać wszystkie informacje wyszczególnione w formularzu elektronicznym).

Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o dokładne zapoznanie się z jego regulaminem zamieszczonym poniżej (zob.: PLIKI DO POBRANIA) oraz stale aktualizowanymi odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Za przeprowadzenie wyboru wniosków, które otrzymają finansowanie, odpowiada Zespół Wykonawczy POB DigiWorld pod kierunkiem Koordynatora.

Istotne zmiany w stosunku do pierwszej edycji konkursu:

• beneficjentami mogą być wszyscy pracownicy i pracownice UJ wykonujący działalność naukową
  • nie mogą być beneficjentami osoby studiujące i doktoryzujące się (niezatrudnione na UJ); dla tej grupy planowane są odrębne programy dofinansowania
  • nie jest wymagane na etapie wnioskowania załączenie decyzji redakcji lub wydawnictwa o przyjęciu publikacji do druku lub umowy wydawniczej; takie potwierdzenie wymagane jest jedynie przed wykonaniem wszelkich płatności
  • rozstrzygnięcie w sprawie finansowania wydaje się do 10 dni roboczych od dnia wpływu wniosku
  • w ramach finansowania korekty lub tłumaczenia możliwy jest krótkoterminowy zakup licencji na oprogramowanie służące tym celom