Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Logotyp Una Europa

Logotyp Uczelnia Badawcza Inicjatywa Doskonałości

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wyniki konkursu na minigranty w POB Heritage (edycja I)

Wyniki konkursu na minigranty w POB Heritage (edycja I)

Z przyjemnością informujemy o wynikach pierwszej edycji konkursu na MiniGRANTY w ramach działania „Program Motywacyjny” Priorytetowego Obszaru Badawczego (POB) Heritage.

Konkurs skierowany był do nauczycielek i nauczycieli akademickich, pracowniczek i pracowników naukowo-technicznych oraz doktorantek i doktorantów UJ. W „Ogłoszeniu konkursowym” założono, iż MiniGRANTY w szczególności służyły będą wsparciu:

  • realizacji teoretycznych lub empirycznych badań wstępnych;
  • realizacji innych czynności pomocniczych związanych z prowadzeniem badań;
  • działań o charakterze dydaktycznym, zwłaszcza prowadzących do włączenia studentek i studentów oraz doktorantek i doktorantów do zespołów badawczych;
  • działań budujących współpracę z otoczeniem uczelni, związanych z upowszechnianiem wyników badań dotyczących dziedzictwa i różnorodności kulturowej.

Zgłoszenia były zbierane i obsługiwane poprzez nowo wdrożony system składania i oceny wniosków „strefaid.uj.edu.pl” Oceną nadesłanych wniosków koordynowała Komisja Oceniająca złożona z członków Zespołu Wykonawczego POB Heritage. Każdy wniosek został oceniony przez dwóch niezależnych recenzentów wybranych z Bazy Eksperckiej POB Heritage na podstawie skojarzenia zakresu tematycznego wniosku ze specjalnością ekspercką. Wnioski były oceniane na podstawie dostępnych w szczegółowym ogłoszeniu konkursowym kryteriów. Recenzenci pozostają anonimowi dla wnioskodawców, podczas gdy zarówno komentarze recenzentów, jak i uzyskana punktacja będzie dostępne dla wnioskodawców w systemie składania wniosków. Maksymalny wynik, jaki wniosek mógł uzyskać w ocenie, to 100 punktów. Jako kryterium rankingu przyjęto średnią punktację z recenzji. Wnioski, w budżecie których znalazły się koszty niezgodne z regulaminem konkursu, np. wynagrodzenia za zadania badawcze finansowane z innych źródeł (§ 5) lub wynagrodzenia za koordynowanie projektem (§ 12.1.1) otrzymają dofinansowanie pomniejszone o te kwoty (w przypadku otrzymania finansowana z modyfikacją budżetu Wnioskodawczyni może zrezygnować z przyjęcia finansowania i realizacji projektu – § 17.3).

Komisja zatwierdziła przyznanie finansowania dla 74 najwyżej punktowanych wniosków na łączną kwotę 855 611, 27 PLN. Lista MiniGRANTÓW, które uzyskały finansowanie znajduje się poniżej. Wkrótce otrzymają Państwo od nas indywidualne wiadomości zawierające  decyzje o przyznaniu finansowania.

Wnioskodawców, którym nie udało się w tej edycji otrzymać dofinansowania w I edycji konkursu serdecznie zachęcamy do złożenia wniosków w kolejnym konkursie, który zostanie ogłoszony w marcu 2021.

Szczegółowa lista rankingowa znajduje się w plikach do pobrania poniżej.

Pliki do pobrania
pdf
Minigranty POB Heritage_edycja I - wyniki i lista rankingowa
Polecamy również
Heritage_Wyniki_minigrantów2020

Copernicus Festival 2024: "Maszyna"

Heritage_Wyniki_minigrantów2020

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim

Heritage_Wyniki_minigrantów2020

Nabór wniosków w konkursach Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych

Heritage_Wyniki_minigrantów2020

Konferencja Zespołów Wdrażających Program "Inicjatywa Doskonałości-Uczelnia Badawcza"