grudzień 2020

Data: 14.12.2020 - 17.01.2021
Minigranty badawcze w DigiWorld dla studentów i doktorantów

UWAGA!

Przedłużenie terminu składania wniosków do niedzieli 17 stycznia 2021 r. do godziny 23:59,

Zwiększenie limitu objętości opisu projektu do 3 600 znaków

POB DigiWorld ogłasza konkurs Minigranty badawcze dla młodych w ramach POB DigiWorld w programie strategicznym Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim w roku akademickim 2020/2021.

Konkurs ma na celu aktywizację naukową studentów na wszystkich poziomach kształcenia akademickiego.

Do składania wniosków zapraszamy wszystkich studentów i doktorantów z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zgłoszenia projektów powinny obejmować badania podstawowe lub stosowane, związane ze strategicznymi tematami POB DigiWorld (zakładka „Opis obszaru badawczego” na stronie https://id.uj.edu.pl/digiworld) oraz uwzględniające innowacyjność, interdyscyplinarność i internacjonalizację badań, realizowane pod nadzorem opiekuna naukowego (nauczyciela akademickiego lub pracownika naukowo-technicznego zatrudnionego w Uniwersytecie Jagiellońskim, posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora).

Każdy ze zgłoszonych wniosków ma szansę na finansowanie na okres do 12 miesięcy w kwocie maksymalnej do:

• 20 000 zł w przypadku, gdy wnioskodawcą jest uczestnik studiów III stopnia lub doktorant w szkole doktorskiej,
  • 15 000 zł w przypadku, gdy wnioskodawcą jest student studiów II stopnia lub student co najmniej IV roku jednolitych studiów magisterskich,
  • 10 000 zł w przypadku, gdy wnioskodawcą jest student studiów I stopnia lub student co najwyżej III roku jednolitych studiów magisterskich.

Pula konkursu wynosi 525 000 zł (odpowiednio 200, 225 i 100 tys. zł w powyższych kategoriach).

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w języku polskim lub angielskim do 10 stycznia 2021 r. nowy termin 17 stycznia 2021 r. Wnioski będzie można nadsyłać poprzez system informatyczny https://digiworld.cm-uj.krakow.pl/ (logowanie kontem poczty uniwersyteckiej) od 14 grudnia 2020r.

Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o wnikliwe zapoznanie się z zamieszczonymi poniżej: regulaminem, kryteriami oceny oraz umową grantową (zob.: PLIKI DO POBRANIA).

Wyniki konkursu (listy rankingowe zakwalifikowanych projektów w każdej kategorii) ogłoszone zostaną na stronie POB DigiWorld w ciągu czterech tygodni od upływu terminu składania wniosków. W tym samym terminie wnioskodawcy indywidualnie otrzymają oceny projektów wraz z uzasadnieniem.

Ewentualne pytania należy kierować na adres: digiworld@uj.edu.pl podając w temacie wiadomości [Minigranty Młodych 2021/1].

Zapraszamy również do zapoznania się z formularzem FAQ.

Pliki do pobrania
Załącznik nr 1 do Regulamin konkursu minigranty dla młodych w ramach POB DigiWorld w programie strategicznym Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim w roku akademickim 2020/2021
Umowa pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Kierownikiem minigrantu niebędącym pracownikiem UJ