Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Widok zawartości stron
Przestrzeń Kreatywnej Współpracy
System Przestrzeni Kreatywnej Współpracy w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (PKW) powstał, by koordynować szereg aktywności kreatywnych i prorozwojowych w zakresie współpracy Uniwersytetu Jagiellońskiego z partnerami społecznymi, gospodarczymi oraz publicznymi przy zapewnieniu merytorycznego i infrastrukturalnego zaplecza, z uwzględnieniem zaangażowania wspólnoty uniwersyteckiej w celu realizacji trzeciej misji Uniwersytetu oraz leżących u podstaw Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim zasad innowacji, integracji, interdyscyplinarności oraz internacjonalizacji.
Naszym celem głównym jest ułatwienie wszechstronnej współpracy w ramach przestrzeni ko-kreacji, umożliwiających wymianę pomysłów i idei w ramach społeczności uniwersyteckiej, jak i efektywną współpracę z otoczeniem zewnętrznym w celu wspólnego generowania użytecznych rozwiązań istotnych problemów i dlatego tworzymy warunki dla projektów oddziaływujących społecznie z uwzględnieniem wartości uniwersyteckich i ich roli we wspieraniu funkcjonowania inkulzywnego społeczeństwa, oferujemy możliwość stałej współpracy i korzystania z potencjału Uniwersytetu oraz pomagamy zdobywać i pogłębiać umiejętności posługiwania się metodami kreatywnej pracy we współpracy z partnerami wewnętrznymi i zewnętrznymi Uniwersytetu.
Pomieszczenia systemu Przestrzeni Kreatywnej Współpracy stanowią infrastrukturalne zaplecze dla działań realizowanych wraz z partnerami społecznymi, gospodarczymi i publicznymi. Nowoczesne wyposażenie, pomysłowe rozwiązania architektoniczne oraz liczne praktyczne udogodnienia ułatwiają organizację prac w różnych ustawieniach i z wykorzystaniem różnych metod kreatywno-partycypacyjnych. W każdym pomieszczeniu znajdują się: monitor multimedialny, dwa rzutniki, inspiratoria, tablice magnetyczne, przesłony z możliwością wykorzystania w postaci tablic, ustawne i przesuwne stoły heksagonalne, przestrzeń odpoczynku oraz materiały biurowe i inne wspomagające procesy kreatywnego rozwiązywania problemów.
Pomieszczenie PKW - Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych, ul. Władysława Reymonta 4, 30-059 Kraków, sala nr 331, III p.
Pomieszczenie PKW - Wydział Matematyki i Informatyki, Profesora Stanisława Łojasiewicza 6, 30-348 Kraków, Sala 0137 / 0138, parter
Pomieszczenie PKW - Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, Profesora Stanisława Łojasiewicza 4, 30-348, Sala 0329, parter
Pomieszczenie PKW - Wydział Geografii i Geologii, Gronostajowa 7, 30-387 Kraków, sala nr 1.19, I piętro
Pomieszczenie PKW - Wydział Chemii, Gronostajowa 2, 30 - 387 Kraków, sala nr 0A – 24, parter
Pomieszczenia PKW można zarezerwować w celu organizacji i realizacji projektów, warsztatów, szkoleń z wykorzystaniem metod kreatywnych i partycypacyjnych z udziałem interesariuszy wewnętrznych i zewnętrznych Uniwersytetu.
Pracownicy, doktoranci i studenci Uniwersytetu mogą dokonywać rezerwacji pomieszczenia przez kalendarz UJ dostępny w poczcie elektronicznej.
Partnerzy zewnętrzni proszeni są o rezerwację pomieszczenia mailowo, na adres koordynatorki lub koordynatora wydziałowego pomieszczenia PKW.
Koordynatorzy wydziałowych pomieszczeń PKW w przypadku kolizji terminów lub stwierdzenia wykorzystania pomieszczenia w celach niezgodnych z celami systemu PKW mogą odmówić rezerwacji.
Zespół ds. Przestrzeni Kreatywnej Współpracy sprawuje ogólny nadzór merytoryczny i materialny nad procesami i projektami realizowanymi w pomieszczeniach systemu PKW. Nawiązuje kontakty i kooperuje z partnerami społecznymi, publicznymi i gospodarczymi, organizuje szkolenia, warsztaty i seminaria w zakresie metod kreatywnych i partycypacyjnych, prowadzi politykę informacyjną i promocyjną systemu PKW oraz zaangażowanych w poszczególne aktywności podmiotów, współpracuje z ekspertami i moderatorami procesów kreatywnych, zapewnia wsparcie prawne realizowanych projektów, współpracuje z ekspertami i moderatorami procesów kreatywnych i partycypacyjnych, realizuje projekty ogólnouniwersyteckie, jak i wspiera wszelkie działania na rzecz rozwoju systemu PKW. Zespół działa w składzie:
- Dr Paweł Ścigaj, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych
- Dr hab. Mateusz Lewandowski, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
- Mgr Krystian Gurba, Centrum Transferu Technologii CITTRU
- Mgr Kinga Guzik, Centrum Transferu Technologii CITTRU, Sekcja Przedsiębiorczości Akademickiej (AIP UJ)
- Mgr Łukasz Gacek, Centrum Transferu Technologii CITTRU, Sekcja Przedsiębiorczości Akademickiej (AIP UJ)
Procesy i aktywności realizowane w poszczególnych pomieszczeniach systemu PKW pozostają pod stałą opieką Koordynatorów Wydziałowych PKW, którzy we współpracy z Zespołem ds. PKW oraz dziekanem wydziału sprawują nadzór merytoryczny nad projektami, prowadzą politykę informacyjną i promocyjną wydziałowego pomieszczenia PKW, czuwają nad harmonogramem projektów oraz rezerwacją pomieszczenia, nawiązują i prowadzą współpracę z wydziałowymi partnerami realizującymi projekty w ramach systemu PKW, także w zakresie formalnych aspektów organizacji projektów, weryfikują i analizują potrzeby w zakresie środków i materiałów w pomieszczeniu PKW, by zapewnić najwyższą jakość usług oraz przygotowanie do działań kreatywnych. Naszymi koordynatorami są:
- Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych: Dr Maksymilian Galon, maksymilian.galon@uj.edu.pl
- Wydział Matematyki i Informatyki: Mgr Małgorzata Węgrzyn, malgorzata.3.wegrzyn@uj.edu.pl
- Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej: Mgr Monika Antoniuk-Gula, monika.antoniuk-gula@uj.edu.pl
- Wydział Geografii i Geologii: Mgr Katarzyna Rotter-Jarzębińska, katarzyna.rotter@uj.edu.pl
- Wydział Chemii: Dr Paweł Broś, pawel.bros@uj.edu.pl
Zapraszamy do kontaktu